Matematika

často se setkávám s názorem, že děti rády matematiku nemají a že je zbytečná. Pravdou je, že člověk nemusí mít rád to či ono, ale zbytečností matematika dozajista není.

I když mnozí tvrdí, že se s ní nesetkávají a že to, co se ve škole naučili, nepoužili. Dovolila bych si použít příměr ke zpěvu.

Ve škole jsme se všichni nenaučili zpívat tak, abychom mohli vystupovat v koncertních síních, ale většina z nás dovede docela obstojně zazpívat jednoduché písničky.

Tak jako rádi zajdeme na koncert, tak rádi používáme dennodenně nejrůznější věci,            bez kterých si nedovedeme svůj život už představit.

Někdo se musí postavit na jeviště a ohromit svým zpěvem, někdo to všechno musí navrhnout, vypočítat, změřit, vyrobit...abychom se mohli zaposlouchat, zapnout pračku, myčku a podobné přistroje, které jsou vlastně jakýmsi zhmotněním často abstraktních matematických pojmů       a procesů.

Ten dělá to a ten zas tohle, ale všichni bychom u toho měli používat svoji mysl a srdce ...          a právě tu mysl nám matematika pomáhá otevírat, srdce už musí každý sám...


(To byla poetická část vysvětlení, proč je matematika důležitá ... stručně řečeno by to bylo asi takto: Nekecej, dělej a hlavně mysli! V jeskyni už bydlet nechceš a někdo ten pokrok vymýšlet musí!)

Hana Dudová 

učitelka matematiky

...jež by ráda, aby její nadšení

z této vědy sdíleli i ostatní...

Stránky jsou "ve výstavbě", postupně doplňuji tím, co průběžně vytvářím...

Mgr. Hana Dudová 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky